
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | -10 %, 30 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 550 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 4.7 A |
| Length | 30 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 12 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Polarity | Polar |
| Lead Diameter | 1 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 10 kHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
